تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 18256
تاریخ انتشار: 18. دى 1395 - 15:47
فرمانده سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان ایلام ، عملیات میمک غلبه نیروی اعتقادی مردم بر نیروی نظامی و کلاسیک و تجهیزاتی بود.

 به گزارش پایگاه خبری جویزر، به نقل از ایلام بیدار،سردار سید صادق حسینی، فرمانده امیرالمؤمنین(ع) استان ایلام در مراسم گرامیداشت فتح میمک اظهار کرد:  استان ایلام خطه خون رگ از سرزمین اسلامی که مردم این استان در دوران 8 سال دفاع مقدس نقش مهمی بر عهده داشتند.

 

 

وی، بابیان اینکه عملیات میمک 19 دی‌ماه سال 1359 به استعداد هشت گردان انجام شد، افزود: امروز در مراسم گرامیداشت عملیات فتح میمک  میزبان یکی  از ارزشمندترین فرماندهان دوران دفاع مقدس هستیم ، هرجایی که حمله‌ای  از سوی دشمن اتفاق می‌افتاد و طراحی از نیروهای خودی بود، عملیات‌های مختلف از فکر و اندیشه سردار رضایی بوده است.

 

 

سردار حسینی، با اشاره به اینکه: امروز حاصل تلاش‌های سردار رضایی و یاران شهیدش استمرار انقلاب اسلامی، شکست دشمنان نظام و انقلاب اسلامی هستیم، افزود: امروز دیگر خبری از فرماندهان نظامی عراق نیست، اما نام شهدای ما جاوید است و مردم ایلام این افتخار رادارند که خود جنگ را  اداره کردند.

 

 

فرمانده سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان ایلام، تصریح کرد:  مردم عشایر ولایتمدار  ایلام با امکانات اولیه تحت فرماندهی آیت‌الله حیدری ایلامی در جنگ حضور پیدا  کردند و در حالی در جنگ بخش‌های  از استان به تصرف دشمن بعثی درآمده بود، مردم استان ماندند و از کشور خود و کیان اسلامی دفاع کردند.

 

 

وی، بیان کرد: باوجود کوچک بودن استان و جمعیت اندک ایلام، با حملات دشمن بعثی، این استان نه‌تنها مهاجرت فرست نبود بلکه  مهاجرپذیر بودیم و اما اولین بزرگ‌ترین افتخار ایلام عشایر غیور به‌ویژه  ایل خزل فتح ارتفاعات میمک در 19 دی است و اولین عملیات فتح ارتفاعات میمک بود که در دوران دفاع مقدس معنای خاصی دارد  و باعث ایجاد روحیه در بین رزمندگان اسلام شد.

 

 

سردار سید صادق حسینی، بابیان اینکه در عملیات فتح میمک شناسایی منطقه به‌وسیله عشایر غیور  صورت گرفت، ابراز کرد: یکی از افتخارآفرین‌ترین عملیات‌ها در کشور و استان ایلام در دوران دفاع مقدس عملیات میمک است و عملیات فتح میمک آغاز طرح شکست دشمن در طرح سردار قادسیه بود و نشان‌دهنده ظرفیت قدرت و بسیج مردمی بود.

 

 

فرمانده سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان ایلام با اشاره به اینکه عملیات میمک غلبه  نیروی اعتقادی مردم بر نیروی نظامی و کلاسیک و تجهیزاتی بوده است، افزود:  این عملیات نشان داد که قدرت معنوی بر قدرت محض نظامی برتری دارد و همواره پیروز است.

 

 

وی،  ابراز کرد: بالاتر از همه این‌ها حضور غیور مردم و دلدادگی به اباعبدالله الحسین(ع) بوده است پیروزی اعتقاد و قلبی وایمانی بر هر قدرتی دیگر می‌تواند پیروز باشد، ایل خزل در دوران 8 سال دفاع مقدس و میمک نقش برجسته‌ای  داشتند و همه ایل‌های استان متناسب با شرایط خود و جنگ، در دفاع مقدس نقش مهمی داشتند.

 

 

سردار سید صادق حسینی، خاطرنشان کرد: امید است که پرچم اسلام ناب محمدی(ص) با دست فرمانده کل قوا امام خامنه‌ای عزیز، این هدیه و یادگار امام راحل به دست امام عصر(عج) تحویل داده شود و شاهد پیروزی مسلمانان بر کفار باشیم چنان‌که امروز در سوریه و عراق شاهد پیروزی محور مقاومت در برابر تروریسم  تکفیرهای هستیم.

 

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
تقویم 6 ماهه اول هیئت کوهنوردی ایوان در سال 95
خبرگزاری فارس
خبرگزاری ایرنا
شبکه اطلاع رسانی دانا
هواشناسی ایلام
به کانال تلگرامی "خبرنامه جویزر" بپیوندید
تابناک ایلام
موسسه خیریه نسیم وصال
دفتر مقام معظم رهبری