تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 18231
تاریخ انتشار: 15. دى 1395 - 21:16
درجلسه شورای اداری شهرستان ایوان؛
مراسم تودیع و معارفه فرماندار ایوان برگزار شد
جلسه شورای اداری شهرستان ایوان با حضور جمعی ازمسئولین استان وشهرستان در محل فرمانداری برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری جویزر،جلسه شورای اداری شهرستان ایوان در محل فرمانداری شهرستان ایوان با حضور مسئولین استانی و شهرستان برگزار شد.

 

 

دراین جلسه ابتدا بسطامی فرماندار شهرستان ایوان ضمن خیرمقدم به حاضرین به ارائه گزارشی از فعالیت های دولت در طول دوران تصدی فرمانداری در شهرستان پرداخت.

 

 

بسطامی فرماندار ایوان اظهار کرد:شهرستان ایوان شهرستانی است که در حوزه های محتلف دارای پتانسیل های خوبی است،که  وجود چنین پتانسیل هایی، شهرستان را جزء شهرستان های برتر استان قرار داده است.

 

 

بسطامی با اشاره به اینکه شهرستان ایوان به عنوان ورودی استان قلمداد شده است است اظهار کرد: خوشبختانه امسال شاهد تردد زائرین زیادی از طریق راه ارتباطی شهرستان ایوان به مرزمهران بودیم که با برنامه ریزی و همفکری که بین مسئولین و مردم بود زائرین با استقبال پرشور مردم شهرستان روبرو شدند.

 

 

وی افزود:درشهرستان ایوان در سه بخش بخش کشاورزی،صنعتی ، وخدماتی جزء شهرستان های فعال و پویا است،در بخش کشاورزی برنامه ریزی های خوبی جهت  استفاد از وضعیت آب و هوایی و استعداد هایی که در شهرستان وجود دارد صورت گرفته است.

 

 

بسطامی ادامه داد:در حوزه باغداری با احیا طرح های باغداری در دورترین نقاط شهرستان گام های خوبی در زمینه باغداری در سطح شهرستان برداشته شده است ،همچنین اجرای طرح زه کشی شبکه آبیاری تحت فشار زرنه  با  هدف مشروب کردن دوهزار هکتار از اراضی دشت زرنه از دیگر اقداماتی است که در حوزه کشاورزی در سطح شهرستان صورت گرفته است.

 

 

وی تصریح کرد:درحوزه صنعت و معدن ،خوشبختانه بالاترین سهم معدن مربوط به شهرستان ایوان،با سه معدن بیتومین است که با مشارکت بخش خصوصی در حال فعالیت می باشند.

 

 

بسطامی با اشاره به فعال سازی مراکز تولیدی درسطح شهرستان بیان داشت: شهرک صنعتی ایوان جزءسرآمد ترین شهرک های صنعتی سطح استان است که خوشبختانه در سال گذشته با تزریق اعتبار 350میلیاردریال از طریق بانک های عامل 17واحد تولیدی احیا شد.

 

 

وی به اهمیت حوزه گردشگری در سطح شهرستان اشاره کرد و گفت:شهرستان ایوان خوشبختانه از اماکن مذهبی، و جاذبه های طبیعی و صنایع دستی  مناسبی برخوردار است،که با ورود بخش خصوصی زمینه حضور گردشگران در سطح شهرستان فراهم  می شود.

 

 

 

بسطامی به بحث آسیب های اجتماعی در شهرستان پرداخت و بیان داشت ،خوشبختانه شهرستان با اجرای طرح های پیشگیرانه در قالب مبارزه با مواد مخدر ،کاهش طلاق گام های موثری برداشته شده است،که در حال حاضر شاهد کاهش 68درصدی نرخ طلاق در سطح شهرستان هستیم.

 

 

وی به مسائل عمران شهری اشاره کردو تصریح کرد:میانگین 35درصد تملک دارایی های شهرستان به عمران شهری اختصاص پیدا کرده است که در حوزه ساخت تصفیه خانه فاضلاب شهری،آسفالت معابر،تعریض خیابان اصلی ،اجرای سیل بند...هزینه گردیده است.

 

 

بسطامی در پایان گفت: فضای سیاسی بازی در شهرستان حاکم است کسانی که معتقدند آزادی بیان وجود ندارد به تخریب دولت می پردازند،تمام رده های دولتی را تخریب و ساعت ها در در فضای مجازی به تخریب می پردازند هیچ گونه بی احترامی نسبت به آنان صورت نگرفته است و این یک افتخار برای دولت تدبیر و امید است که منتقدین به راحتی  می توانند نظرات خود را مطرح نمایند

 

 

در پایان جلسه، ضمن تقدیر از زحمات معروف بسطامی ،احسان اکبری به عنوان سرپرست فرمانداری شهرستان ایوان منصوب شد.

 

 

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

قدمش براخدمت ب مردم شهرستان ایوان مبارک باشه. البته یه خونه تکانی درفرمانداری ایوان نیازه

شهري كه باسوادترين شهرستان استان و مملو از نخبه فرهنگي اجتماعي است زيبنده نيست كه مديري بومي نداشته باشد.
ارسال نظر
تقویم 6 ماهه اول هیئت کوهنوردی ایوان در سال 95
خبرگزاری فارس
خبرگزاری ایرنا
شبکه اطلاع رسانی دانا
هواشناسی ایلام
به کانال تلگرامی "خبرنامه جویزر" بپیوندید
تابناک ایلام
موسسه خیریه نسیم وصال
دفتر مقام معظم رهبری